Загрузка

Глутамат порошок (E621)

Відкласти
Артикул: 1552105259

Виробники їжі використовують його як харчову добавку, яка, як тривалий час вважалося, посилює смакові відчуття за рахунок збільшення чутливості рецептора мови. Однак, у 2002 році було відкрито, що людська мова має L-глутаматові рецептори, які відповідають за зовсім окремий смак, названий умами. Є білим кристалічним порошком, добре розчинним у воді. У китайців відомий як «смакова приправа».

Один із в'єтнамських варіантів назви в перекладі російською мовою звучить як «цибульна сіль» (найпоширеніший варіант — «солодкий порошок»). Глутамат натрію може утворюватися в продуктах природним шляхом (наприклад, в соєвому соусі або сирі рокфор) або додаватися в них штучно. Хімічно чистий глутамат натрію вперше було виділено у 1907 році співробітником Токійського Імперського Університету - Ікедою Кікунае.

У 1909 році йому було видано патент на спосіб виробництва харчових препаратів. Саме цим способом був отриманий глутамат натрію, який стали випускати в Японії на продаж під назвою «адзіномото» — «сутність смаку». З того часу глутамат натрію став широко застосовуватися і завоював популярність у всьому світі. Його щорічне споживання планети досягло 200 000 тонн. В Америці, починаючи з 1960 року, випускався під маркою Ac'cent (провідний бренд смакових добавок, у тому числі глутамату натрію), почав щільно входити в ужиток і став звичною домашньою добавкою.

Зареєстрований як харчова добавка E621.

Країна виробник: Китай

Відгуки 0

Переглянуті товари

Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотній зв'язок