Загрузка

Ванілін порошок коммерційний

Відкласти
Артикул: 1139877815

Ванілін порошок

Хімічний замінник ванілі був синтезований ще в кінці XIX століття. Але, на жаль, повністю повторити аромат натуральної прянощі вченим так і не вдалося. Запах штучного аналога менш стійкий і не такий багатогранний, як у природного прототипу, адже в ньому відсутні ефірні масла і велика частина інших корисних речовин.

Переваги ваніліну

Втім, у ваніліну є свої достоїнства. По-перше, він дешевий і економічний – всього 15-20 м безбарвних кристалів здатні замінити цілий кілограм стручків. По-друге, синтетика не залишає після себе чорних точок, оскільки добре розчиняється у рідинах. І, по-третє, використовувати її дуже просто – не треба возитися зі стручком, потрібно всього лише насипати його в блюдо. Але тут головне – не переборщити, адже ванілін дуже концентроване речовина. Якщо ти покладеш в блюдо занадто багато кристалів, твоє страва буде гірчити і втратить свій смак. Кристали – вони повинні бути білого або блідо-жовтого кольору.

Ванілін нині надходить у продаж, або у вигляді чистого ваніліну-порошку, або в суміші з цукровою пудрою в різних пропорціях під назвою «ванільний цукор». В останньому випадку концентрація його дуже слабка, і це треба враховувати при використанні у кондитерських виробах. Як правило, ванілін в суміші з цукром досить нестійкий і швидко прогоркает або видихається при перевищенні термінів зберігання або при найменшому порушенні умов зберігання на базі, в магазині або вдома. Ось чому вживання порошку ваніліну краще ванільного цукру.

Ванілін має пекучим, гірким смаком і більш різким і сильним запахом, ніж натуральна ваніль. Однак цей запах дуже прямолінійний, позбавлений ванільною тонкощі. Тому застосовувати ванілін треба обережно, дотримуючись відомі правила, враховуючи його фізико - хімічні властивості. Справа в тому, що вводити ванілін виріб або блюдо безпосередньо в чистому вигляді, в порошку, не можна. Його треба попередньо розвести, розбавити. Він добре розчиняється у воді. Найкраще розводити його в спирті (або горілки) — вийде ванільний сироп, яким добре просочувати вже готові кондитерські вироби, можна додавати і в тісто.

Аромат ваніліну вважають одним з найпопулярніших у виробництві різних напоїв і продуктів харчування. Неоціненні властивості ваніліну для посилення інтенсивності інших запахів, ароматизації продуктів і пом'якшення небажаних присмаків (наприклад, присмак жиру в здобі або кип'ятіння в молочних продуктах).

В залежності від стадії приготування страви визначається кількість необхідного ваніліну. Дуже важливо, щоб не відбулося передозування, інакше кінцевий продукт буде мати гіркий смак. При калорійності ваніліну 288 ккал середня дозування, наприклад, на 1 кілограм тіста дорівнює не більше 7 грамів порошку.

Ванілін знайшов широке застосування в кулінарії при випічці хлібобулочних виробів, сирних сирках та молочних продуктах в цілому, сиропах, жувальних гумках, кремах і шоколаді.

Відгуки 0

Переглянуті товари

Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотній зв'язок