Уцхо-сунелі
Уцхо-сунелі – це грузинська народна пряність, яка відрізняється особливим ароматом і надає всіх страв, які містять цю спецію, ніжний горіховий аромат. Відомо, що уцхо-сунелі отримують з рослини, що іменується блакитним гуньбою. У своєму звичайному стані пажитник блакитний не відрізняється якимись незвичайними властивостями чи особливим ароматом. Але в тому випадку, якщо його висушити, рослина перетворюється в надзвичайно ароматну спецію, яка входить в склад багатьох інших спецій.
До складу уцхо-сунелі входять такі мікроелементи, як калій, кальцій, магній, натрій, фосфор, залізо, марганець і цинк. Що стосується вітамінного складу, то до складу даної спеції входять такі вітаміни, як А, С, Е, Р і безліч вітамінів групи В.
Уцхо-сунелі дуже популярні у своєму застосуванні в безлічі всіляких рецептів. Найчастіше ці спеції додають у страви з риби, але не менш добре поєднуються уцхо-сунелі з м'ясними стравами, а також з різними овочами.
Нерідко уцхо-сунелі є відмінною добавкою до супів і підливаючи, яким ця спеція надає дуже оригінальний аромат і присмак.
Приправа уцхо-сунелі є споконвічно грузинської, хоча деякі присвоюють їй індійське походження. У грузинській кухні уцхо-сунелі додаються мало не в усі страви, які готуються своїми руками. Крім того, уцхо-сунелі містяться в складі ароматного «асорті» з великої кількості приправ – хмелі-сунелі.
Найчастіше уцхо-сунелі додаються такі страви, як сацебелі і сациві. Також дуже ніжний аромат ця пряність надає аджике. Страви, що містять у своєму складі горіхи і уцхо-сунелі, вважаються одними з самих смачних і ароматних.
Найпопулярніший метод використання уцхо-сунелі – це обволікання даної приправою бастурми. Спеції надають страві вишуканий вигляд і тонкий дивовижний аромат. Крім того, смак страви стає насиченішим і оригінальніше.