Загрузка

Куркума мелена

Відкласти
Артикул: 940844798

    Багаторічна трав'яниста рослина, вид роду Куркума сімейства Імбирні. Клубневидное кореневище куркуми використовується як пряність, барвник і лікарська рослина.

Застосування куркуми в кулінарії

    Смак порошку куркуми приємний, чути злегка вловимий запах, що нагадує імбир. Смак його злегка гострий, але при помірній дозі. Рекомендується його додавати до страв в дуже малих кількостях. Наприклад, для любителів плову на 1 кг рису досить порції куркуми на кінчику ножа. При цьому вносять її за кілька хвилин до готовності рису, коли вода вже википіла, а можливо і перед закладкою рису, або закладають у готовий казан (м'ясо тушковану з овочами). Кожен кулінар на Сході має свій особливий рецепт приготування плову і всі вони гарні по-своєму, але необхідно пам'ятати, що куркума чудово поєднується з будь-якими прянощами і стравами.

    Очевидно, що найбільше куркума поширена на Сході і в Азії, де вона широко використовується як пряність, харчовий барвник і як лікувальний засіб. Жодне рисове блюдо в цих частинах світу не обходиться без куркуми. Знамениті плови Середньої Азії , Азербайджану неможливо приготувати без цієї приправи. Наведемо лише деякі назви - "янгилик палиць" (достаток), "зарчава палиць" (куркумовый), "тієї палови" (весільний), "майиз палиць" (плов по-бухарски) ці плови прославилися завдяки застосуванню в них куркуми.

    Не лише на Сході, але і в Західній Європі куркума знайшла своє застосування. В Англії, наприклад, це традиційна добавка до всіх м'ясних і яєчних страв, а також до соусів. У багатьох європейських країнах її застосовують як золотисто-жовтий барвник в кондитерському виробництві, а також для фарбування маринадів, сирів, масла, лікерів, муштаров і гірчиці. Однією з особливостей даної приправи є те, що вона надає продуктам свіжість і збільшує термін їх придатності. Знамениті французькі омлети і яйця круто приправлені куркумою, тут же готують чудові світлі соуси, овочеві салати і супи з її добавкою.

    Куркума (турмерік) є не дуже стійким барвником. Тому, якщо ви забруднили турмериком дошку, стіл або рушник, не засмучуйтеся. Досить помістити ці предмети під сонячні промені і вони досить швидко зникнуть. Саме тому кулінари рекомендують зберігати порошок куркуми подалі від прямих сонячних променів.

    Селекціонери вивели понад 40 видів куркуми, тільки три з яких використовуються в кулінарії.

Відгуки 0

Переглянуті товари

Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотній зв'язок