Загрузка

Пажитник (чаман, фенугрек)

Відкласти
Артикул: 958699327

Насіння пажитника незамінні для приготування багатьох страв індійської кухні, наприклад, дхала. Молоді пагони використовують як приправы до м'ясних страв і в сироварінні. Входять також до складу суміші приправ хмелі-сунелі і суміші чаман, якою покривають в'ялену м'ясну вирізку — баструму.

У вигляді прянощі використовують в основному насіння, які підсмажують і подрібнюють. Але в Індії традиційно їдять і листя і ніжні, не здерев'янілі стебла. Подрібнюючи висушену траву у порошок додають у козячий «зелений сир». Індійці називають його Шамбала, за назвою міфічної країни, що зберігає вищі таємниці буддизму і тантризму.

Порошок з підсмажених насіння має яскравий «горіховий смак, тому в деяких стравах його можна замінити подрібненим смаженою фундуком. В українській кухні не застосовується, зате індійська і азіатська без нього не обходяться. В якості обов'язкового інгредієнта входить до складу каррі (до 15-20%) і чатні, а також з насіння роблять напій, щось на зразок сурогатної кави, з молодої зелені роблять салат. На Кавказі його сміливо включають в «хмелі-сунелі», у Вірменії іноді кулінари додають його в тісто. В Америці ароматизують ром і випічку.

Відгуки 0

Переглянуті товари

Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотній зв'язок