Загрузка

Камедь гуара

Відкласти
Артикул: 1009684181

Гуаран або гуарова камедь в якості харчової добавки Е412 використовується в харчовій промисловості в якості стабілізатора, згущувача й структуратора.

Видобувають гуарова камедь з гуаровых бобів (стручків індійської акації), що вирощуються переважно в Індії та Пакистані. Приблизно 80% світової продукції гуарової камеді надходить саме з Індії. Також гуарова смолу виробляють у США, Африці, Канаді і Австралії.

В організмі людини гуаран практично не всмоктується кишечником, тому вважається, що добавка Е412 нешкідлива для здоров'я.

Ця добавка зменшує апетит і ефективно знижує підвищений рівень насичених жирів і холестерину в організмі. Також гуарова камедь допомагає виводити з кишечника токсини і шкідливі бактерії, збільшує засвоюваність кальцію організмом. Використовується в дієтичному харчуванні, допомагаючи забезпечувати відчуття ситості в організмі. Досить часто добавка Е412 додається в діабетичні препарати для уповільнення засвоюваності цукру в кишечнику.

В конце 1980 года в США добавка активно использовалась в препаратах для потери веса. В итоге по меньшей мере 10 человек были госпитализированы со смертельным исходом из-заблокировки пищевода в результате употребления препаратов в больших количествах при недостаточном потреблении жидкости. Позже, проведенные учеными, исследования доказали неэффективность гуаровой смолы в снижении веса.

Основным свойством гуаровой камеди является способность замедлять кристаллизацию льда в различных замороженных продуктах, благодаря чему особенно часто она применяется в мороженном или в изготовлении разнообразных охлажденных кондитерских изделий.

Также в качестве стабилизатора добавка Е412 может применяться в мясной промышленности, хлебопекарном производстве увеличивая срок годности изделий и придавая им большую упругость и плотность. Кроме того, добавку используют в качестве стабилизатора для сыров и некоторых других молочных продуктов (кефир, йогурт, молоко), а также в желе, джемах и замороженных десертах.

Добавка Е412 покращує зовнішній вигляд різних салатів, приправ та кетчупів. Також вона міститься в сиропах і соках, різних харчових концентратах, сухих супах, рибних консервах, в різних оліях, жирах і навіть в кормі для домашніх тварин.

Інші сфери застосування гуарової камеді:

  • текстильна промисловість;
  • паперова промисловість;
  • виробництво вибухових речовин;
  • косметична промисловість;
  • нафтова і газова промисловість;
  • вугільна промисловість.
Відгуки 0

Переглянуті товари

Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотній зв'язок