Фенхель мелений
Додають у пироги, печиво, пудинги, блюда з свинини, риби (особливо коропа) і овочів, соуси (майонез, наприклад), супи, хлібобулочні вироби, квашену капусту, мариновані овочі.
Фенхель аптечний — багаторічна, пряновкусовое, лікарський і овочева рослина сімейства селерових, вирощується в однорічній або дворічній культурі. Місця походження — Середземномор'я, Південна Європа, Мала Азія. Стародавні греки, індійці, римляни і китайці високо цінували фенхель як прянощі і лікарського засобу. В природних умовах росте в Криму і на Кавказі.
У фенхелю пряний, солодкий запах, схожий на аромат анісу. Смак солодкувато-гострий. Плоди фенхелю використовує для приготування ароматизованої води, сиропів і лікарських чаїв. Також з фенхелю виробляють ефірна олія.
У побуті використовують усю рослину: плоди, листя, стебла, підстави черешків листя, коріння, причому зелень зрізають два-три рази за сезон
Як пряність фенхель використовується при приготуванні лікерів, солодких страв: печива, пудингів, різних пирогів. Хороший фенхель в рибі, соусах, супах, компотах, у квашеній капусті, консервованих огірках. Свіжі пагони і листя рослини покращують смак маринадів. Соуси з фенхелю підходять для свинини, холодної риби.