Бодян (зірчастий аніс)
Мелений бадьян, також як і цілий, застосовують в кулінарії для випічки, кондитерських виробів, для м'яса, птиці і напоїв. Бадьян у вигляді порошку кладуть у тісто при замісі. При приготуванні м'ясних страв в середньому додають 1 г меленого бадьяна на порцію; для перших страв - чверть чайної ложки анісу на 2 літри рідини; для випічки - за смаком, в залежності від цілей. При приготуванні солодких страв рекомендують додавати 1-2 зірочки бадьяна незадовго до готовності, онако зірочки можна замінити меленим бадьяном, який також володіє інтенсивним ароматом.
Аніс та бадьян – у чому різниця?
Прянощі має другу назву - аніс зірчастий. Це з тим, що з бадьян і аніс дуже схожі аромати. Але біологічного зв'язку між ними немає.
Відмінності анісу і бадьяну очевидні: перший є собою насіння, а другий схожий на зірочки з великим насінням усередині, як на фото вище.
Використовують прянощі у кулінарії, косметології та медицині.
У кулінарії бадьян анісовий додають як спецію в багато страв. Так як він практично не змінює своїх смакових властивостей при нагріванні, його можна додавати до початку приготування їжі. Однієї зірочки вам вистачить на кілька страв.
Пряність чудово покращує смак солодких страв: пирогів, печива, тістечка, варення, компотів. У тісто приправу краще додавати на початку, а в інші солодкі страви і напої за пару хвилин до приготування.