Ваніль у стручках 18-20 см 1 шт.
Ваніль - сама топка пряність, що має світове значення.
У народній медицині ваніль застосовується при лихоманці, хлорозі, розладі нервової системи, психічних захворюваннях, сонливості, ревматизмі. Цілується як засіб, що збуджує і стимулює м'язову діяльність.
Використовується маленьке насіння всередині стручка. Вони надають стравам насичений аромат та плямистість. Часто стручок спочатку підігрівають у теплій рідині, щоб його легше було відкрити, але навіть сухий стручок легко розрізається вздовж гострим ножем. З відкритого стручка можна вискоблити насіння. Стручок можна перемолоти.
Чим хороша справжня ваніль та у чому відмінність від ваніліну? Вона є однією з найдорожчих прянощів у всьому світі внаслідок складного та довгого технологічного процесу обробки та складності вирощування. Це спонукало до синтезу ваніліну - її штучного замінника. Але ваніль ваніллю, а замінник це замінник, і повністю повторити тонкість і стійкість справжньої ванілі так і не вдалося – через наявність мінорних компонентів запаху зумовлених геліотропіном та іншими компонентами ефірної олії ванілі.
У стручках ванілі міститься близько 25% цукрів, 15% жиру, 30% целюлози та 6% мінеральних речовин. Вміст води досить високий – 35%.
Серед усіх прянощів ваніль частково через свою ціну частково через властивості займає привілейоване місце. Натуральна ваніль йде на ароматизацію лише найдорожчих кондитерських виробів та солодких страв. Зокрема шоколаду та какаосодержащих продуктів бісквітів та виробів з бісквітного тіста кремів пломбиров горіхових печива. У рецептурі інших солодких страв (компотів желе мусів суфле парфе пудингів сирних паст деяких видів варень) частіше використовують ванілін, хоча при цьому втрачається частина ароматичних властивостей готового виробу.
У вироби піддаються тепловій обробці ваніль вводять або безпосередньо перед нею (в тісто) або відразу після поки блюдо ще не охололо (в пудинги суфле компоти варення і т. п.). У холодні страви (сирні пасти) після приготування. У вироби ваніль, що потребують просочення (бісквіти торти), вводять у вигляді ванільного сиропу вже після випічки.