Загрузка

Аскорбінова кислота

Відкласти
Артикул: 1007911076

Аскорбінова кислота (харчова добавка Е300) є органічним з'єднанням спорідненим глюкози і відіграє важливу роль в раціоні людини, сприяючи нормальному функціонуванню сполучної та кісткової тканини. Крім того вона виконує роль антиоксиданту, а також відновника і коензиму ряду метаболічних процесів.

Аскорбінова кислота міститься у великій кількості цитрусових, плодах ківі, шипшині, червоному перці, чорній смородині, цибулі, томатах, листових овочах. Дана кислота в природі синтезується рослинами і основною масою тварин, виняток становлять примати, здатні отримувати її лише з їжею.

У промисловому виробництві аскорбінову кислоту отримують методом синтезування з глюкози.

Харчова добавка Е300 являє собою кристалічний порошок білого або світло-жовтого кольору, легко розчинний у воді і спирті і кислий на смак. Хімічна формула аскорбінової кислоти: C6H8O6.

Одна з форм аскорбінової кислоти широко відома як вітамін С. В чистому вигляді вітамін С вдалося виділити в 1928 році, а в 1932 році були отримані докази того, що саме відсутність аскорбінової кислоти в їжі сприяє виникненню цинги. Звідси і відбувається назва «Аскорбінова кислота» — А — «ні», скорбут — «цинга».

Аскорбінова кислота бере участь у процесі перетворення холестерину в жовчні кислоти. Завдяки їй відбувається утворення колагенів, серотоніну з триптофану, катехоламінів, а також синтез кортикостероїдів. Вітамін С є сильним антиоксидантом, захищаючи ліпідів від окислення, стимулює синтез інтерферону, беручи участь у иммуномодулировании і затримує перетворення глюкози в сорбітол. Крім того вітамін С сприяє всмоктуванню двовалентного заліза переводячи його в тривалентне.

Дорослій людині необхідно споживати не менше 90 мг/добу, вагітним і годуючим потрібно на 10 мг та 30 мг більше відповідно. Дитяча норма споживання становить від 30 до 90 мг/ добу.

Надлишок вітаміну С в організмі може призводити до шкірних подразнень, проносу, алергічних реакцій, подразнення сечового тракту.

У харчовій промисловості аскорбінова кислота застосовується у вигляді добавки Е300 в якості антиоксиданту, перешкоджаючи окисленню і зміни забарвлення продуктів.

Найбільш часто добавка Е300 використовується в м'ясних і рибних виробах, консервах, кондитерської продукції.

Відгуки 0

Переглянуті товари

Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотній зв'язок